Hava Durumu

Bursa'nın merkezindeki 7 semtte okul yok!

Bursa'nın merkez mahallelerinden Orhanbey sakinlerine mikrofon uzatan Herkes Duysun ekibi, mahalle muhtarının tüm çabalara rağmen bazı caddelerin yollarını yaptıramadığını, Orhanbey dahil 7 mahalleyi kapsayan bir okul problemi olduğuna şahit oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2023 14:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2023 14:06
Kaynak: IGF
Bursa'nın merkezindeki 7 semtte okul yok!

Duygu TAŞKIRAN - M. Taha ÇELİKBAŞ - Reyhan ÖZBAKIR - Herkes Duysun
BURSA (İGFA) -
"Mahallemin Muhtarları" programı bu hafta Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Orhanbey Mahallesi'nde sorunları ve sıkıntıları dinledi.

Köklü bir tarihe sahip olan bu eski mahalle, geri dönüşüme büyük önem verirken, mahalle muhtarı bölgeyi daha da iyileştirebilmek adına elindeki tüm imkanları seferber ediyor. Vatandaşlar ve esnaf mahallesini ve muhtarını çok seviyor.

"OSMANLI DEVLETİ'NİN KURULUŞUNDAN BU YANA VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR"

Orhanbey Mahallesi Muhtarı Cem Peközcan, mahallenin kuruluş tarihinden bahsederken,  muhtarlık görevine başladığından bu yana mahalleyi daha da iyileştirebilmek ve var olan güncel problemlere çözüm getirebilmek adına önemli atılımlarda bulunduklarını söyledi.

Muhtar Peközcan, mahallede okul sorununa dikkati çekerek, "İlk ve ortaokula giden çocuklarımız çok uzaktaki okullara verilmişlerdi. Daha önceki kaymakam ile yaptığımız istişare toplantıları neticesinde ilkokula giden çocuklarımızı Orhan Kara İlkokuluna, ortaokula giden çocuklarımızı da Mithat Paşa Ortaokulu'na kayıt ettirdik ve böylelikle gördüğüm en büyük soruna çözüm getirmiş olduk. Bunların yanı sıra bazı merdivenlerde korkuluk yoktu, bizim de yaşlı bir nüfusumuz var. Bu merdiven sorununa çözüm getirdik. Geri dönüşüme çok önem verdik. Apartmanlara geri dönüşüm kutuları koydurduk ve her salı günü bu atıklar ekolojik çevreye katkı sağlayabilmek adına bugün hala toplanıyor. Yanmayan sokak lambası olmamasına da ayrıca özen gösteriyoruz. Tabii ne kadar özen göstersek de yapamadıklarımız da var. Örneğin Gümüşçeken Caddesi'nin yollarını maalesef hala yaptıramadık" diye konuştu.

Orhanbey Mahallesi'nin vatandaşları ve esnafı da bölgeden çok memnun olduklarını, komşuluk ilişkilerinin güçlü olduğunu ve muhtarlarını sevdiklerini dile getirdi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.